Ga naar de bovenkant van de pagina

In 100 jaar is er weinig veranderd

Geschreven door Sundari op 27 11 2015. Aantal keer gelezen: 1166. Permalink

In 100 jaar is er weinig veranderd

Categorieën: Mens en Samenleving, Sociaal.

Ik woon in een dorp waar zo'n honderd jaar geleden een kunstenaar kwam wonen. De man is nu wereldberoemd, maar toen was hij een onbekende die men liever zag gaan dan komen. Wat is er veranderd in 100 jaar?

Onze nu beroemde dorpsgenoot voelde zich niet erg welkom in ons dorp. Niet alleen kwam hij uit de grote stad en behoorde hij tot een religieuze minderheid, maar hij werd ook gezien als een rare snuiter met zijn geteken en geschilder.

De plaatselijke pastoor waarschuwde zelfs de parochianen om niet met hem om te gaan of voor hem te poseren. En hij was zeker niet goed genoeg voor een relatie met één van de locale meisjes. Teleurgesteld heeft hij ons dorp verlaten en is er nooit meer teruggekomen.

Ik moest aan hem denken toen ik hoorde dat ons dorp 72 uur lang onderdak gaat verlenen aan 200 vluchtelingen. Ik las de reacties in de plaatselijke krant en zag dat er nog niets veranderd was in 100 jaar.

Mensen schreven over vreemden die hier zomaar wilden komen wonen, je wist maar niet wat dat voor lui waren en waar ze vandaan kwamen. Mensen waren bang voor hun oude moeder die in de buurt woont van de sporthal.

Het winkelcentrum zou vast overspoeld worden door mensen die van alles zouden stelen en natuurlijk waren al die mensen erop uit om van ons te profiteren en ons geld te kosten.

Ik werd er best wel triest van. Mensen klaagden omdat hun kinderen misschien wel een keer niet zouden kunnen sporten. Er wordt gepraat over mensen die natuurlijk hier willen blijven en dan onze huizen gaan inpikken.

Al die mensen komen hier alleen maar om er beter van te worden, hoor je dan. Wat zou je zelf doen? Of liever wat deden de Nederlanders die het niet meer zagen zitten na de oorlog in een arm land dat in puin lag? Met grote aantallen emigreren naar Amerika, Canada en Australië. En gelijk hadden ze. Maar nu mensen hetzelfde willen doen naar ons land is dat schandalig. 

Tweehonderd mensen die hier even in een sporthal komen schuilen, dat is al een probleem voor ons dorp. En dat in de tijd van het jaar dat we alweer gaan herdenken dat Jozef en Maria geen plaats vonden in een herberg en in een stal moesten slapen. Maar ja dat is blijkbaar weer iets heel anders.

Het dorp probeert op allerlei manieren geld te verdienen aan die beroemde kunstenaar die hier even woonde door te doen alsof hij hier lang en gelukkig woonde. Van mij mag het, maar ik hoop stiekem dat er tussen die ongewenste tijdelijke inwoners van ons dorp ook een toekomstige beroemdheid zit. En dat dan later iedereen zal horen hoe welkom die hier was en dat ons dorp zich zal schamen.

Wordt het nu geen tijd dat er na 100 jaar iets verandert en dat nieuwelingen welkom zijn in ons dorp, al is het maar voor even?


Ervaringsverhalen bij dit artikel:

Familieruzies, vermijd ze of los ze op

Geschreven door Angel op 07 01 2016. Aantal keer gelezen: 1082.

Kerst is een feest van gezelligheid, knusheid, cadeautjes, lekker eten en quality time doorbrengen met de familie, toch?Lees meer...

Vollere lippen

Geschreven door Angel op 10 01 2016. Aantal keer gelezen: 1081.

In een tijd waarin veel aandacht en tijd besteed wordt aan het uiterlijk zijn de mogelijkheden bijna oneindig om zaken langer, slanker of voller te laten lijken. En hoe ver je hier in wilt gaan ligt aan je budget en aan jezelf natuurlijk.Lees meer...

Geluksmomentjes

Geschreven door Angel op 14 01 2016. Aantal keer gelezen: 1031.

´En dan is het nu tijd voor geluksmomentje. En die komt deze keer van die en die uit die woonplaats.´ Terwijl ik ijverig aan het werk ben komt het dagelijkse geluksmomentje voorbij op Q-Music.Lees meer...

Een man die jou steunt

Geschreven door vandollum op 04 02 2016. Aantal keer gelezen: 1055.

Vroeger hoorde ik vaak: Wat ben jij gelukkig met die man van jou, hij helpt je waar hij maar kan. Dat is dus geluk waargenomen door andermans ogen. Ik heb altijd veel van die opmerkingen gekregen en ik ben van mening dat mijn geluk niet afhangt of mijn man een luier verschoont of de kinderen naar bed brengt.Lees meer...

Pastagratin en hangop recept

Geschreven door Nathalie Klaassen op 13 02 2016. Aantal keer gelezen: 1044.

Met dit recept heb je in één keer een volledige maaltijd op tafel staan. Lekker makkelijk, alleen nog even de boodschappen doen.Lees meer...

Instagram, leuk!

Geschreven door Angel op 08 03 2016. Aantal keer gelezen: 1129.

Instagram. Een woord wat al lang in één adem wordt genoemd met Facebook, Twitter, Whatsapp en Facetime. Dé social media tools van deze tijd.Lees meer...

Top van de dag:

Grabbits! maakt gebruik van cookies om het gebruiksgemak voor de bezoekers van haar website te vergroten, advertenties te beheren en haar website te analyseren. Door deze melding weg te klikken of gebruik te blijven maken van Grabbits! geef je toestemming voor het gebruik van cookies.

akkoordcookie verklaring