Ga naar de bovenkant van de pagina

Een dagje op de creatieve markt

Geschreven door Sundari op 21 10 2015. Aantal keer gelezen: 560. Permalink

Categorieën: Hobby en vrije tijd, Hobby.

Om mensen met elkaar in contact te brengen en te inspireren werd er in dit weekend in ons dorp een creatieve markt gehouden. Ik was ook uitgenodigd om daaraan deel te nemen. Het was een leuke ervaring waar ik graag iets over wil vertellen.

Het doel van de markt was niet zo zeer om spullen te verkopen. Het mocht natuurlijk wel, maar laten zien en inspireren was het thema. Het is natuurlijk altijd leuk als je iets verkoopt, maar de meeste creatievelingen weten wel dat het toch meestal kijken, niet kopen is.

Het was zeker niet de eerste keer dat ik op een creatieve markt stond. En ik had voor ik van huis ging ook wel even wat eelt op mijn ziel gesmeerd. Want wat sommige mensen durven zeggen, dat kan stevig aankomen.  

Maar ik moet zeggen, deze dag verliep heel gezellig. Ik heb niet één opmerking gekregen in de trend van: "heb jij nou echt niets beters te doen of wat een tijdverspilling". En zelfs niets over: "wat moet je met die rommel".

Nee mensen waren echt enthousiast en stelden vragen over hoe dingen worden gemaakt en waar je de inspiratie vandaan haalde. Leuk vond ik het ook dat er niet alleen ouderen waren, maar ook best veel jonge mensen.

De markt had zo'n 30 tafels waar van alles te zien was, daarnaast waren er demonstraties en workshops voor de kinderen. 

Het aanbod was heel verschillend. Je kon een gitaarbouwer aan het werk zien, maar ook een imker die bijenkorven zat te maken. Er was keramiek en er waren schilderijen. De gebruikelijke 3D kaarten die je altijd wel op zo'n markt kunt vinden, stonden naast professioneel gemaakte sieraden en prachtig houtdraaiwerk.

Ik zag creaties in haakwerk, zelfgemaakte jasjes van zelfgevilte stof en helemaal weg was ik van de prachtige quilts en gehaakte dekens in de mooiste kleuren en motieven.

Heel bijzonder vond ik ook de zelfgemaakte boeken. Ik had wel eens eerder iets gezien op het gebied van boekbinden, maar deze boeken en boekjes waren heel bijzonder. Ik had nooit gedacht dat je een oud boek helemaal kon versieren tot een nog leesbaar en onherkenbaar boek. Wist je dat je zelfs boeken kunt maken van lapjes stof en reclamefolders? Boekjes die op een ingenieuze manier in elkaar vouwen en zo ruimte bieden aan bijvoorbeeld foto's of andere dierbare zaken? Ik moet dat beslist gaan proberen.

Ik zag technieken voor het rijgen van kralen die ik nog nooit eerder had gezien en heb echt heel veel geleerd.

Wat is het toch leuk om mensen te ontmoeten die bezig zijn met het maken van leuke en mooie dingen. Mensen die het leuk vinden om elkaar en bezoekers te vertellen over wat ze doen en anderen inspiratie geven. Mensen die zich niet vervelen en die zich door hun hobby's vaak veel beter voelen, ook al zijn ze chronisch ziek of hebben ze een beperking.  

Een dag waarop ik niet één mobiele telefoon heb gezien en waarop toch iedereen plezier had. Ik hoop dat we volgend jaar weer zo'n leuke dag zullen hebben met de mensen uit ons dorp.


Ervaringsverhalen bij dit artikel:

Er zijn nog geen ervaringsverhalen bij dit artikel geschreven.

Top van de dag:

Weetjes over drop… 4 uur geleden
Zoekterm: weetje over drop

Grabbits! maakt gebruik van cookies om het gebruiksgemak voor de bezoekers van haar website te vergroten, advertenties te beheren en haar website te analyseren. Door deze melding weg te klikken of gebruik te blijven maken van Grabbits! geef je toestemming voor het gebruik van cookies.

akkoordcookie verklaring